Hrad Karlštejn

Karlovy Vary

Konopiště

Český Šternberk

Český Krumlov

Kutná Hora

Hrad Karlštejn

Gotický hrad, který byl vybudován v roce 1348 slavným českým králem Kalrem IV jako místo pro ukládání královských pokladů, především pro sbírky svatých relikvií a korunovačních klenotů. Pod Karlštejnem se projdete nákupní ulicí s místními speciality.

Karlovy Vary

Neváhejte navštívit nejznámější lázeňské město v české republice. Nejstarší lázně byly založeny ve 14. Století a bylo navštíveno mnoha známými osobnostmi ( Petr Veliký, ruský car, J.S. Bach, G. Casanova, L.v.Beethoven, H.Fonda…). Město je dále známé pro Mezinárodní filmový festival a populární český likér- Becherovka. Zde se můžete projít nádhernými ulicemi a navšítivit muzeum skla nebo termální lázně.

Konopiště

Gotický zámek se nachází 45 km od Prahy. Byl vybudován ve 14. Stolet uvnitř najdete obrovskou sbírku slavných loveckých trofejí, historických loveckých zbraní, obrazů a porcelánů.

Český Šternberk

Český Šternberg je jeden z nejlépe dochovaných hradů v České republice. Nachází se na vysoké skále nad řekou Sázavou asi 45 km od Prahy. Hrad byl založen 1420 v gotickém stylu a byl přestavěn v 18. Století do barokního stylu. V současné době je ve vlastnictví a částečně obýván Šternberskou rodinou. V zámku najdete interiéry, které obsahují rodinné portréty, umělecké sbírky a sbírku grafiky z období 30ti leté války. Můžete obdivovat bohatou štukovou výzdobu pokojů, jakožto i sbírky historického nábytku a porcelánu rytin.

Český Krumlov

Nezapomeňte navštívit jedno z nejkrásnějších městeček v centrální Evropě. Zámek Český Krumlov patří sovu architektonickou úrovní, kulturní tradicí, i sovu rozlohou mezi nejvýznamnější památky ve střední Evropě. Město je plné krásných, malebných uliček s barevnými domky, kde se nacházejí restaurace, galerie, tradiční obchody s krystalem a ručními výrobky. Celé město Český Krumlov byl v roce 1992 zapojen do seznamu UNESCO. Můžeme Vám zarezervovat i prohlídku pivovaru Budweiser(60 minut) nebo můžete navštívit další krásný romantický zámek Hluboká, který se nachází poblíž.

Kutná Hora

Kutná Hora (UNESCO) je stříbrné srdce Evropy – byl jedním z nejdůležitějších královských měst se stříbrnými doly ze 13. Až 16.století.Procházkou starými ulicemi můžeme navšitvít Vlašký dvůr; byvalá mincovna a dočasné sídlo českých králů z 15.století, dále se poblíž nachází impozantní gotická katedrála sv. Barbory. Nesmíme zapomenout také na kostnici v Sedleci- kostel, který je ozdoben lidskými kostmi. Dále můžete navštívit Muzeum alchymie. Odvážlivci také mohou navštívt muzeum stříbra, který nabízí náročný výlet po skutečných starých dolech (úzké staré chodby, 20 min pod zemí, je to ale nutné předem rezervovat!).

Naše cestovní agentura se zabývá cestovním ruchem více než 15 let.
Uskutečňujeme výlety po Praze a celé české republice
s licencovaným průvodcem zejména v anglickém,
bulharském a českém jazyce.
Můžeme Vám připravit pěší i okružní prohlídky jak pro individuální turisty,
tak i pro velké skupiny.